Počátky Martyrium Christi se datují v druhé polovině roku 1994. V té době vzniká vůbec první sestava - Radek Winkler (bicí), Radek Pučelík (basa), Karel Tomášek a Petr Kalčík (kytary), která se zavírá do zkušebny a po necelých dvou letech se v říjnu 1996 vydávají na první vystoupení do Českých Budějovic, konkrétně klubu Vrtule. 

Přes vynikající rozjezd však tato čtyřka odehrává jen pět koncertů po nichž odchází bubeník Radek a nastává první zhruba tříměsíční pauza po níž se vše znovu rozjíždí s Davidem Zíkou na uvolněném postu.
V této sestavě kapela odehrává více než padesátku vystoupení,nahrává své první demo "Anomalous" a získává spoustu kladných ohlasů a recenzí. Uvnitř kapely však nastává neudržitelná situace, která vyvrcholí v průběhu léta 98. Odchod Radka Pučelíka se ještě daří vyřešit téměř půlročním hostováním Jirky Gotze z domažlických Suggestor. Ovšem náhlým rozchodem Davida Zíka se zbytkem kapely nastává pro Martyrium neúměrně dlouhé období změn, improvizací a nesplněných očekávání. Poslední ranou je kompletní vykradení zkušebny se škodou téměř 100 tisíc. Hostování Jirky Gotze končí a odchází v pořadí již třetí bubeník Marcel Perský. Nehrající kapitán Beherit ruší "Krvavé vánoce 1998" a Martyrium Christi dočasně končí. Původně chtějí za tři měsíce obnovit činnost, tato lhůta se nakonec prodlužuje na téměř rok.
Až poté konečně nastává výrazný obrat k lepšímu. Doslova živou vodou je pro Martyrium Christi příchod Martina Krče(bicí) a Pavla Jurka (basa, zpěv). Několik prvních koncertů ještě nedosahuje očekávání ovšem vzápětí se vše začne ubírat správným směrem. Nastává ustálení sestavy a přípravy na nahrávání CD.
 Současnost
Dnes patří Martyrium Christi ke kapelám, které se na scéně pohybují delší dobu v neměnné sestavě. Tato čtyřka to totiž spolu válčí již devět let. Na počátku roku 2007 vydává kapela po dlouhé pauze druhou řadovou desku "We will kill ... for you !" a opět se rozjíždí kolotoč koncertů a klubových vystoupení. Ve stejném roce dokončuje klipy k písním "God Bless To My Killing" a "God of Death", které bodují u fanoušků i diváků.